Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Pllakë amë MSI X470 GAMING PLUS - AMD X470

Kodi i produktit:
245439
AMD CrossFireX:
Numri i sloteve për memorie:
4
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
161.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 13.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

GIGABYTE X470 Gaming Plus është pllakë amë e ndërtuar me teknologjinë më të fundit e cila do ju sjell performancë optimale për një kohë të gjatë në mënyrë që të luani videolojëra në konfigurimet më të larta dhe të mirreni me aplikacione e programe sfiduese pa asnjë problem. Pllaka vjen e pajisur me çipin AMD X470 dhe hapësirën AMD AM4 që mbështet procesorët AMD Ryzen / 7, ka 4x hapësira DIMM për memorie RAM me kapacitet 64GB nën frekuencat 3466 MHz, mban 2 x PCIe x16, 1 x PCIe x 16 (x4), 3 x PCIe 2.0 x 1; 6 x SATA 6 Gb / s, 2 x M.2, 6 x USB 2.0 , 4 x USB 3.1 Gen 1, 2 x USB 3.1 Gen2, 1 x PS / 2, 1 x RJ-45, HD audio porte, 1 x DVI-D, 1 x HDMI, 1 x optical S / PDIF output. Pllaka është e krijuar në formatin ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
AMD X470
DVI:
EAN:
23121212121321321321
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3466
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - gjenerata e parë, Ryzen - gjenerata e dytë
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar: :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
X470 GAMING PLUS
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
21. 9. 2018
Lidhës të brendshëm:
ATX 4pin, ATX 8pin, ATX 24pin, COM, ftohës (4x 4pin), ftohës për CPU (1x 4pin), LPT, M.2 (2x), RGB LED (2x), SATA 6Gb/s (6x), USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (4x porte), uji (1x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
3+
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
3+
Numri i sloteve për memorie:
4
PCI-E 2.x:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
AMD
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com

Bashkangjitja Pllakë amë MSI X470 GAMING PLUS - AMD X470 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE