Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë ASUS STRIX Z270E GAMING - Intel Z270

Kodi i produktit:
204223
AMD CrossFireX:
PCI-E 3.x:
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

212.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 17.71 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllaka amë ASUS STRIX Z270E GAMING është e dizajnuar për procesorët e gjeneratës së shtatë Intel Core. Posedon teknologjinë SafeSlot me qëllim që të sigurojë pjesët hyrëse të kartelave grafike. Ofron njësinë Wi-Fi me dy breza me teknologji 802.11ac në 2.4 / 5 GHz. Falë konfigurimit të antenave, ofron shpejtësi transmetimi prej 867 Mbps. Posedon dritat LED Aura Sync të cilat i japin elegancë pllakës amë, mbajtëset unike ofrojnë mundësinë e teknologjisë së printimit në 3D dhe teknologjia harduerike Asus Languard e mbron lidhësin për rrjet nga mbitensioni dhe dëmtimet e mundshme. Kjo është një pllakë amë e formatit ATX mundësuar nga setin i çipave Intel Z270. Ajo përfshin 802.11 a / b / g / n / ac dhe Bluetooth v4.0, si dhe mbështet gjeneratën e gjashtë dhe të shtatë të mikroçipave Intel Core i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron për slotin LGA1151. Pllaka ka slote për 4 x module DIMM, duke mbështetur një maksimum prej 64 GB DDR4 (deri në 3866 MHz). Çipi i integruar i grafikës merret me rezolucione deri në 4096 x 2304 piksele në 60 Hz. Pllaka amë gjithashtu mbështet multi-GPU me teknologjinë Nvidia SLI ose AMD 3-Way CrossFire. Nga modalitetet RAID ju mund të përdorni 0, 1, 5, 10. E fundit por jo më pak e rëndësishmja, ekziston një kartë audio me 8 kanale nga SupremeFX S1220A. Ndërfaqja përfshin: 2 x PCIe 3.0 / 2.0 x16, 1 x PCIe 3.0 / 2.0 x16 (max. në modalitetin x4), 4 x PCIe 3.0 / 2.0 x 1, bazë M.2, 6 x SATA 6Gb / s, Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, portat e pasme hyrëse / dalëse: 1 x PS / 2, 1 x DVI-D, 1 x DP, 1 x HDMI, 1 x LAN (RJ45), 2 x USB 3.1 (Tip A) , C), 4 x USB 3.0, 1 x S / PDIF, 5 x lidhës audio, 1 x modul Wi-Fi Asus me Bluetooth 4.0.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Bluetooth:
Chipset:
Intel Z270
DisplayPort:
DVI:
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3 866
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
90MB0RN0-M0EAY0
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
6 Janar 2017
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin, ATX 24pin, COM, Ftohës (2x 4pin), Ftohës për CPU (2x 4pin), M.2 (2x), SATA 6Gb/s (6x), TPM, USB 2.0 (6x porte), USB 3.0 (2x porte), Ujë (2x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
6
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
3
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
4
Numri i sloteve për memorie:
4
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prodhuesi:
ASUS
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Slot:
Socket 1151
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
USB-C:
WLAN (WiFi):

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE