Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë MSI X99A GAMING 9 ACK - Intel X99

Kodi i produktit:
169153
AMD CrossFireX:
Lloji i pllakës amë:
EATX
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
Slot:
Socket 2011-3
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16

Si të porosisim në Gjirafa50?

484.50 
Ju kurseni : 22.00   (5%)
462.50 € * Përfshirë TVSH-në
5% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 38.54 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo pllakë amë e prodhuar nga kompania MSI është e dizajnuar për të pasionuarit e lojërave dhe posedon çipin INTEL X99, e cila përkrah procesorët e firmës Intel të serisë i7, i5, i3, Pentium dhe Celeron. Disa nga arakteristikat dhe risitë e kësaj pllake amë janë: porti gaming, hapësira për insertimin e kartelave grafike me qëllim të përshpejtimit të memories, zëri kualitativ falë teknologjisë Sound Blaster Cinema 2, porti për Gigabit Ethernet A Killer E2200 i cili përshpejton lojën dhe redukton lag gjatë luajtjes online etj. Kondensatorët audio janë të standardit Military Class 4, të cilat janë rezistente ndaj temperaturave të larta dhe kanë jetëgjatësi prej 12 deri në 40 vite. Posedon dy porte për USB 3.1, gjashtë për USB 3.0, dy për USB 2.0 dhe jack për audio. Ofron edhe slote për integrimin e RAM memorieve që mundësojnë kapacitet maksimal prej 128 GB.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse pllaka amë stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Bluetooth:
Chipset:
Intel X99
EAN:
4719072390853
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3 333
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
128
Kodi i prodhuesit:
X99A GAMING 9 ACK
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
20 Mars 2015
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
EATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
10
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
5
Numri i sloteve për memorie:
8
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 264
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Slot:
Socket 2011-3
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
WLAN (WiFi):

Bashkangjitja Pllakë amë MSI X99A GAMING 9 ACK - Intel X99 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE