Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë ASRock Z270 TAICHI - Intel Z270, 64GB DDR4 DIMM

Kodi i produktit:
212201
AMD CrossFireX:
PCI-E 3.x:
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

202.50 
Ju kurseni : 18.00   (9%)
184.50 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 15.38 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

ASRock prezanton ATX Z270 Taichi me një mbrojtës të panelit të pasëm I / O, sipërfaqe vizuale dhe mbi të gjitha chipsetin e ri Intel Z270 që mbështet të dy procesorët e gjeneratës 6 dhe 7 Intel. Ajo përmban tre nga slotet më të shpejta në botë të PCIe Gen3 x4 Ultra M.2 që ofrojnë norma të të dhënave deri në 32 Gbps. Ata gjithashtu mbështesin modulet SATA III 6 Gb / s M.2. ASRock Z270 ofron një prizë Socket 1151 me mbështetje për procesorët Intel 6 dhe 7 Core i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron. 4 slote DIMM dual-channel DDR4 me kapacitet deri në 64 GB dhe mbështetje 2133/2400 MHz (procesorë të gjeneratës 6 / 7) në 3733 MHz OC. Po ashtu, ka 6 porte USB 2.0 (në pllakë), 8 porte USB 3.0 (4 në panelin e pasëm, 4 në pllakë), 2 porte USB 3.1(1 port të tipit-C dhe1 port të tipit -A në panelin e pasëm), 1 DisplayPort 1.2, 1port HDMI, 1 port PS / 2, 2 porte GLAN, 5 porte audio jack dhe 3 porte PCI-E 3.0 x16 (x16, x8 / x8, x8 / x4 / x4), 1 port PCI-E 3.0x16 (x4) dhe 1 port PCI-E 3.0x1. Kjo pllakë i përket formatit Bluetooth 4.0.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Bluetooth:
Chipset:
Intel Z270
DisplayPort:
EAN:
4717677332766
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3 733
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
Z270 TAICHI
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin, ATX 24pin, Ftohës (2x 4pin), Ftohës për CPU (1x 4pin), M.2 (3x), SATA 6Gb/s (10x), SATAe (2x), Thunderbolt (1x), TPM, USB 2.0 (6x porte), USB 3.0 (4x porte), Uji (1x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
2
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
10
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
4
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
1
Numri i sloteve për memorie:
4
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prizë:
Prodhuesi:
ASRock
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
Ueb-i i prodhuesit:
Asrock.com
USB-C:
WLAN (WiFi):

Bashkangjitja Pllakë amë ASRock Z270 TAICHI - Intel Z270 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE