Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë GAMING ASUS ROGMAXIMUS VIII HERO ALPHA

Kodi i produktit:
184439
AMD CrossFireX:
NVIDIA SLI:
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
256.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 21.38 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllaka amë GAMING ASUS MAXIMUS VII HERO ALPHA është e dizajnuar për apasionuarit e lojërave, e cila përkrah pllakën amë të llojit ATX. Pllaka ofron socket të ri LGA 1150, e cila përkrah procesorët e llojit Intel Core të gjeneratës i7, i6, i5 dhe i3. Ka kapacitet prej 64 GB RAM të llojit DDR4. Posedon mbrojtës në panelin e prapmë, ka dizajn elegant dhe dritat LED Aura. Ngjyrat e dritave ndryshojnë në bazë të temperaturës së brendshme të kasës, si dhe në bazë të pulsit të muzikës që dëgjoni. Përmes kartelës së zërit SupremeFX 2015, pllaka amë redukton ndërhyrjet elektromagnetike dhe ofron zë mjaftë kualitativ. Kombinimi i Intel Ethernet, LAN Guard dhe GameFirst e bën pllakën amë më të përsosur. Kartela e rrjetit INTEL I219V zbulon mundësi fantastike të rrjetit për përdoruesin. Porti LAN tani ofron mbrojtje kundër shkarkimit elektrostatik dhe është më i qëndrueshëm se portet e zakonshme LAN. Gjithashtu përbëhet edhe nga antena Wi-Fi Asus 2T2R i cili operon me 2.4 / 5 GHz 802.11a / b / g / n / ac dhe përfshin një dërgues me Bluetooth të versionit 4.1. Përbëhet nga dy porte HDMI me rezolucion 4096 x 2160 @ 24 Hz dhe DisplayPort me rezolucion maksimal 4097 x 2304 @ 60 Hz, një port për USB 3.1, për USB 3.1 të llojit C. Posedon edhe teknologjinë AMD CrossFireX dhe NVIDIA SLI i cili mundëson integrimin e dy apo më shumë kartelave grafike në pllakën amë. Ka kapacitet prej 64 GB, me frekuencë prej 3866 MHz, si dhe ka katër slote për memorie.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse pllaka amë stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Bluetooth:
Chipset:
Intel Z170
DisplayPort:
EAN:
4712900254969
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3 866
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
90MB0P50-M0EAY0
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor U.2:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
30 Janar 2016
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
3
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
3
Numri i sloteve për memorie:
4
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prodhuesi:
ASUS
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Slot:
Socket 1151
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
USB-C:
WLAN (WiFi):

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE