Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë Gigabyte AORUS Z270X-Gaming 8

Kodi i produktit:
204449
AMD CrossFireX:
NVIDIA SLI:
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
6
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

324.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 27.04 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllaka amë GIGABYTE Z270X-Gaming 8 është e dizajnuar për apasionuarit e lojërave, që posedon çipin Z270 e cila përkrah gjeneratën e gjashtë dhe të shtatë të procesorëve Intel. Posedon dritat LED, të cilat mund ti konfiguroni me anë të softuerit RGB Funsion. Softueri Smart Fan 5 është i dizajnuar për konfigurimin e ftohëseve të pllakës amë. Në rast të sulmimit të virusëve të BIOS, apo në rast të dështimit të harduerit, kompania GIGABYTE përveç BIOS-it kryesorë, ka integruar edhe BIOS-in “back-up”. Killer E2500 është slot për Gigabit Ethernet që ofron performancë më të lartë gjatë lojërave online. Në ftohëse është i integruar blloku hibrid i ujit, i cili mundëson ftohje të shkëlqyer. Aplikacioni Gigabyte App center ju mundëson juve të kontrolloni të gjitha pajisjet e integruara në pllakën amë, si dhe instalon versionet e fundit të driver dhe BIOS. Ka kapacitet prej 64 GB me frekuencë prej 4,000 MHz. Pllaka amë është e formatit ATX. Përkrah dual band për Wi-Fi dhe Bluetooth 1.4.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse pllaka amë stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Bluetooth:
Chipset:
Intel Z270
DisplayPort:
EAN:
4719331846381
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
4 000
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
GA-Z270X-Gaming 8
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Lansuar:
6 Janar 2017
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin, ATX 24pin, Ftohës (4x), Ftohës për CPU (1x), M.2 (3x), SATA 6Gb/s (8x), SATAe (2x), Thunderbolt (1x), TPM, U.2 (2x), USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (4x porte), Ujë (3x)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
2
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
8
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
6
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
4
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
2
Numri i sloteve për memorie:
4
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prodhuesi:
GIGABYTE
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Slot:
Socket 1151
WLAN (WiFi):

Bashkangjitja Pllakë amë Gigabyte AORUS Z270X-Gaming 8 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE