Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë GIGABYTE X299 AORUS Gaming 9 - Intel X299, 128GB DDR4 DIMM

Kodi i produktit:
217656
AMD CrossFireX:
Numri i lidhësve LAN:
2
USB-C:
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Prodhuesi:
GIGABYTE

Si të porosisim në Gjirafa50?

554.50 
Ju kurseni : 9.00   (2%)
545.50 € * Përfshirë TVSH-në
2% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 45.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Entuziastët e AORUS X299 janë më të shpejtë dhe më të fuqishëm se çdo pllakë amë që bota ka parë ndonjëherë. Me mbrojtësin e prodhimit të pasëm të ridizajnuar dhe ftohësit ,me siguri do të ju lë përshtypje. Performanca nuk është e huaj për AORUS, me ftohje ekzotike dhe aftësi për t'u përshtatur me performancën më të lartë, duke tejkaluar pllakat amë AORUS me të gjitha pritjet. Është një bord i fuqishëm i lojrave me çipset Intel X299 qç ofron një prizë Socket 2066 me mbështetje të procesorit Intel Core X. Bordi ofron 8 slots DIMM për kujtesën DDR4 (dy kanale) me kapacitet deri në 128 GB dhe mbështetje për 2133/2400 MHz (deri në 4333 MHz OC). Bordi i interface ofron deri në 4 x USB 2.0 (4x në bord), 8 x USB 3.1 Gen1 (4x në panelin e pasëm, 4x në bord), 6 x USB 3.1 Gen2 (4x tip-A dhe 1x lloj-C në panelin e pasëm 1x 1x, 1x 1x, 1x 1x, 1x xhep, 5x audio dhe 2x PCI-E 3.0 x16, 1x PCI-E 3.0 x16 (x8) dhe 2x PCI-E 3.0 x16 (x4) janë 8 x SATA 6 Gbps dhe 3 x M.2 lidhje në bord. Bordi është i pajisur me lidhje Wi-Fi dhe Bluetooth ver. 4.1, mbështet NVIDIA SLI dhe AMD CrossFireX dhe është në format ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Bluetooth:
Chipset:
Intel X299
EAN:
4719331801670
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
4 400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
128
Kodi i prodhuesit:
X299 AORUS Gaming 9
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin (2x), ATX 24pin, Ftohës (4x), Ftohës për CPU (1x), M.2 (3x), SATA 6Gb/s (8x), Thunderbolt (1x), TPM, USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (4x porte), USB 3.1 (1x porte), Uji (1x)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
2
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
8
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
5
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
5
Numri i sloteve për memorie:
8
NVIDIA SLI:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prizë:
Socket 2066
Prodhuesi:
GIGABYTE
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
USB-C:
WLAN (WiFi):

Bashkangjitja Pllakë amë GIGABYTE X299 AORUS Gaming 9 - Intel X299 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE