Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë MSI X299 TOMAHAWK AC - Intel X299

Kodi i produktit:
219581
AMD CrossFireX:
PCI-E 3.x:
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

305.50 
Ju kurseni : 12.00   (4%)
293.50 € * Përfshirë TVSH-në
4% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 24.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllakat amë MSI ARSENAL GAMING ofrojnë përvojën më të mirë të lojrave. Ju mund të kontrolloni Mystic Light duke përdorur një aplikacion MSI Gaming ose celular të menqur. Kështu që mund të ndryshoni stilin dhe ngjyrën e ndriçimit brenda sekondave dhe kompjuteri juaj do të duket si makinë e re. Me 2048 ngjyra dhe 7 mënyra të ndryshme, Mystic Light ofron mundësi të pafundme për të personalizuar makinën e lojrave të secilit lojtarë. Pasi ftohja e kompjuterit është element themelor për performancë të besueshme, MSI siguron lidhje të mjaftueshme për freskues me kontroll të plotë për të ftohur sistemin tuaj deri në maksimum. Ky produkt MSI mbështet të gjitha standardet e fundit të ruajtjes, që të luani lojëra më të shpejta, të rritni nivelet e ngarkesës dhe të keni një avantazh mbi armiqtë tuaj. Tingull që ju tërheq në lojë Merrni cilësinë më realiste të zërit. MSI Audio Boost siguron cilësinë më të lartë të zërit duke përdorur komponentë audio cilësor premium. Këto ju lejojnë të shijoni një tingull befasues që ndihmon në krijimin e përvojës më emocionuese të lojrave. Karakteristikat kryesore Kjo pllakë amë ka chipset Intel X299. Ajo ofron Socket 2066 me mbështetjen e procesorit Intel Core X. Pllaka ofron slote 8 DIMM për memorie DDR4 me kapacitet deri në 128 GB dhe mbështetje për 2133/2400/2666 MHz (deri në 4500 MHz OC). Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 7x USB 2.0 (3x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 8x USB 3.1 Gen 1 (4x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 3x USB 3.1 Gen 2 (1x type-A dhe 1x type-C në panelin e pasmë, 1x në pllakë), 1x PS / 2, 1x GLAN, 5x audio jack dhe slote zgjerimi 2x PCI-E 3.0 x16, 1x PCI-E 3.0x16 (x8), 1x PCI-E 3.0x16 (x4) dhe 2x PCI-E 3.0 x1. Për hard disqet, pllaka ofron lidhje 8x SATA 6Gbps, 2x M.2 dhe 1x U.2. Pllaka është e pajisur me dy drejtime Wi - Fi dhe Bluetooth ver. 4.2. Pllaka mbështet NVIDIA SLI dhe AMD CrossFireX, si dhe është në formatin ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Bluetooth:
Chipset:
Intel X299
EAN:
4719072525712
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
4 500
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
128
Kartelë grafike të integruar :
Jo
Kodi i prodhuesit:
X299 TOMAHAWK AC
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor U.2:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lidhës të brendshëm:
ATX 4pin, ATX 8pin, ATX 24pin, Ftohës (4x 4pin), Ftohës për CPU (1x 4pin), M.2 (3x), SATA 6Gb/s (8x), Thunderbolt (1x), TPM, U.2 (1x), USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (4x porte), Ujë (1x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
8
Numri i porteve USB-A 2.0:
3
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
4
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
2
Numri i sloteve për memorie:
8
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prizë:
Socket 2066
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
USB-C:
WLAN (WiFi):

Bashkangjitja Pllakë amë MSI X299 TOMAHAWK AC - Intel X299 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE