Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë MSI X299 GAMING PRO CARBON - Intel X299, 128GB DDR4 DIMM

Kodi i produktit:
219585
AMD CrossFireX:
NVIDIA SLI:
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

349.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 29.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Me përshtatje të pakufizuar dhe karakteristika ekskluzive të lojës, pllakat amë MSI PERFORMANCE GAMING ofrojnë përvojën më të mirë të lojrave. Pasi ftohja e kompjuterit është element themelor për performancë të besueshme, MSI siguron lidhje të mjaftueshme për freskuesit me kontroll të plotë, kështu ju mund të ftoheni sistemin tuaj deri në maksimum. Ky produkt MSI mbështet të gjitha standardet e fundit të ruajtjes, që ju lejon të luani lojëra më të shpejta, të rritni nivelet e ngarkesës dhe të keni një avantazh mbi armiqtë tuaj. Me MSI Audio Boost, ju siguroni cilësi më të lartë të zërit duke përdorur komponentë audio cilësor premium. Këto ju lejojnë të shijoni një tingull befasues që do të ndihmoj në krijimin e përvojës më emocionuese të lojrave. Karakteristikat kryesore Kjo është një pllakë amë Intel X299 chipset, ajo ofron një slot Socket 2066 me mbështetje për procesorin Intel Core X. Pllaka ofron slote 8 DIMM për memorien DDR4 me kapacitet deri në 128 GB dhe mbështet frekuencat për 2133/2400/2666 MHz (deri në 4500 MHz OC). Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 7x USB 2.0 (3x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 8x USB 3.1 Gen 1 (4x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 3x USB 3.1 Gen 2 (1x type-A dhe 1x type-C në panelin e pasmë, 1x në pllakë), 1x PS / 2, 1x GLAN, 5x audio jack dhe slote zgjerimi 2x PCI-E 3.0 x16, 1x PCI-E 3.0x16 (x8), 1x PCI-E 3.0x16 (x4) dhe 2x PCI-E 3.0 x1. Për hard disqet, pllaka ka 8x konektorë SATA 6Gb / s, 2x konektorë M.2 dhe 1x konektor U.2. Pllaka mbështet NVIDIA SLI dhe AMD CrossFireX. Pllaka është në formatin ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
Intel X299
EAN:
4719072525972
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
4 133
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
128
Kodi i prodhuesit:
X299 GAMING PRO CARBON
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor U.2:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lidhës të brendshëm:
ATX 4pin, ATX 8pin, ATX 24pin, Ftohës (4x 4pin), Ftohës për CPU (1x 4pin), M.2 (2x), M.2 (3x), SATA 6Gb/s (8x), TPM, U.2 (1x), U.2 (1x), USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (4x porte), Uji (2x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
8
Numri i porteve USB-A 2.0:
3
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
4
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
2
Numri i sloteve për memorie:
8
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prizë:
Socket 2066
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
USB-C:

Bashkangjitja Pllakë amë MSI X299 GAMING PRO CARBON - Intel X299 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE