Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë ASUS Z10PE-D16/10G-2T - Intel C612

Kodi i produktit:
251593
Chipset:
Intel C612
Numri i sloteve për memorie:
16+
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
10
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

641.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 53.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Përshkrimi i produktit ASUS Z10PE-D16 / 10G-2T ASUS Z10PE-D16 ofron shkallëzim të madh dhe fuqi të madhe procesuese. ASUS Z10PE-D16 / 10G-2T siguron lidhjen broadband me dy kontroller të integruar Intel 10GBase-T. Ai gjithashtu impresionon me kapacitetin e tij të madh për lloje të ndryshme të pajisjeve të ruajtjes. Konektori M.2 siguron fleksibilitet në përzgjedhjen e ruajtjes. Bordi përdor komponente Premium, të cilat mund të punojnë me efikasitet të lartë të energjisë deri në 94%. Z10PE-D16 / 10G-2T gjithashtu ofron një zgjidhje intuitive të menaxhimit në distancë duke e bërë atë një zgjidhje ideale për përdorim të përgjithshëm në ambiente të biznesit dhe gjithashtu për të shërbyer si një nyje llogaritëse në qendrën e të dhënave. Vetitë kryesore Kjo është pllakë amë platform server board nga Intel® s me procesor Intel C612. Përkrah instalimin e instalimin e procesorëve Intel Xeon E5-2600 v3 / v4. Përmban kartën grafike Aspeed AST2400. Pllaka ofron gjashtëmbëdhjetë konektor RDIMM / LRDIMM për memoriet RAM DDR4 me kapacitet deri në 1024 gigabajt LRDIMM, duke mbështetur shpejtësinë deri në 2400MHz dhe 8 DIMM 4-kanalësh për CPU. Ofron lidhjet: 3 porte PCI-E 3.0x16 dhe 2 porte PCI-E 3.0x8 (x8 / x4) dhe lidhje: 10x SATA 6Gb / s (ose 9x SATA 6Gb / s + 1x M.2), 3 porte USB 2.0), 4 porte USB 3.0 (2 në panelin e pasmë, 2 në pllakë), 1 PS / 2, 2x 10G Base-T RJ-45, 1 port për menagjim të LAN dhe 1 VGA. Pllaka është e është formati EEB.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Chipset:
Intel C612
D-Sub:
EAN:
4716659732396
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
2400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Xeon
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
1024
Kartelë grafike të integruar: :
Aspeed AST2400
Kodi:
90SB03P0-M0UAY0
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Lansuar:
9. 1. 2019
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin (2x), ATX 24pin, ftohës (9x 4pin), M.2 (1x), SATA 6Gb/s (10x), TPM
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
EEB
Numri i lidhësve LAN:
3
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
10
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i sloteve CPU:
2
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
3
Numri i sloteve PCI-Express 8x:
2
Numri i sloteve për memorie:
16+
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për t'u përdorur në:
Server
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 330
Prizë:
2011-3 socket
Prodhuesi:
ASUS
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com

Bashkangjitja Pllakë amë ASUS Z10PE-D16/10G-2T - Intel C612 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE