Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllaka amë ASUS X99-E WS - Intel X99

Kodi i produktit:
159392
AMD CrossFireX:
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
12
Slot:
Socket 2011-3
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
Prodhuesi:
ASUS

Si të porosisim në Gjirafa50?

566.50 
Ju kurseni : 52.00   (9%)
514.50 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 42.88 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllaka amë ASUS X99-E është e formatit CEB dhe është e pajisur me chipset Intel X99, e cila ofron 2011 dhe mbështetë procesorët Intel 22 nm Intel Xeon. Pllaka, poashtu, ka tetë slote DIMM për memorie RAM të llojit DDR4 me kapacitet 128GB dhe frekuencë operuese prej 2133 MHz deri në 3200MHz OC. Gjithashtu, ASUS X99-E ka dy karta të rrjetit Gigabit dhe ofron porte dhe slote të ndryshme për lidhje me pajisje të brendshme dhe periferike, si dy porte RJ-45, dy eSATA, dhjetë USB 3.0 dhe një optik S/PDIF. Në pllakë ka edhe slote për hard disqe ATA 6Gb 8/s, SATA Express, një konektor M.2 dhe mbështetë kartat grafike NVIDIA 4-Way SLI e AMD 4-Way CrossFireX. Kjo pllakë vjen me përmasa 30.5 cm x 26.7 cm.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
EAN:
4716659869108
ESATA:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
128
Kodi i prodhuesit:
90SB04Q0-M0EAY0
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
CEB
Numri i lidhësve LAN:
2
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
12
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
7
Numri i sloteve për memorie:
8
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Multimedia
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 267
Prodhuesi:
ASUS
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
Slot:
Socket 2011-3
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com

Bashkangjitja Pllaka amë ASUS X99-E WS - Intel X99 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE