Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë ASRock Fatal1ty Z270 Professional Gaming i7, Intel Z270, 64GB DDR4 DIMM

Kodi i produktit:
211855
AMD CrossFireX:
PCI-E 3.x:
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

213.50 
Ju kurseni : 35.00   (16%)
178.50 € * Përfshirë TVSH-në
16% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 14.88 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Motherboard-i vjen me chipset Z270. Ofron prizën Socket 1151 me mbështetje të procesorëve Intel Gjenerata e 6të dhe 7të Core i7 / Core i5 / Core i3 / Pentium / Celeron. Ofron 4 hapësira DIMM për RAM memorie DDR4 me kapacitet deri në 64GB dhe mbështet frekuencat 2133 / 2400 MHz (Gjeneratë të 6/7-të të CPU-ve) deri në 3733 MHz. Në platformën e saj ofron 6x USB 2.0 (6 në platformë), 8x USB 3.0 (4x në panel, 4 në platformë), 2x USB 3.1 ( 1x Tipi-A, 1x Tipi-C në pjesën e pasme), 1x HDMI, 1x DisplayPort, 1x PS / 2, 1x 5Gb / s LAN, 2x LAN, 5x port të audios dhe hapësirat e rritjes 4x PCI-E 3.0 x16 ( në format : x16 / x8 / x8 x8 / x4 / x4) dhe 1x PCI-E 3.0. Për lidhjen e hard disqeve ka hapësirat për 10x SATA 6Gb / s, 2x SATA Express dhe 3x konektorë Ultra M.2. Mbështet kartelat grafike NVIDIA SLI dhe AMD Crossfire. Ka formatin ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Bluetooth:
Chipset:
Intel Z270
DisplayPort:
EAN:
4717677332827
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3 733
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
Z270 PROF. GAMING I7
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin, ATX 24pin, Ftohës (2x 4pin), Ftohës për CPU (1x 4pin), M.2 (3x), SATA 6Gb/s (10x), SATAe (2x), Thunderbolt (1x), TPM, USB 2.0 (6x porte), USB 3.0 (4x porte), Ujë (2x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
3
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
10
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
4
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
1
Numri i sloteve për memorie:
4
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Multimedia
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prizë:
Prodhuesi:
ASRock
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
Ueb-i i prodhuesit:
Asrock.com
USB-C:
WLAN (WiFi):

Bashkangjitja Pllakë amë ASRock Fatal1ty Z270 Professional Gaming i7 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE