Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë ASUS B85M-K

Kodi i produktit:
153769
Chipset:
Intel B85
Numri i lidhësve LAN:
1
Slot:
Socket 1150
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Prodhuesi:
ASUS

Si të porosisim në Gjirafa50?

69.50 
Ju kurseni : 7.00   (10%)
62.50 € * Përfshirë TVSH-në
10% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 5.21 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllaka amë e kompanisë ASUS posedon çipin Intel B85 i cili përkrah procesorët Intel të gjeneratës së katërt Haswell me socket LGA1150. ASUS AI Suite inovativ 3 ofron monitorim mbi shpejtësinë e ftohëses, voltazhin, sasinë e konsumimit të energjisë etj. UEFI BIOS EZ ju mundëson që ju të keni kontroll mbi pjesët harduerike dhe monitorimin e tërë sistemit. Aplikacioni Network iControl ju mundëson dërgesë të rrjetit në sasi më të lartë në aplikacionet prioritare të cilat i zgjedhni ju manualisht. Gjithashtu ofron mbrojtje ndaj tensionit të lartë dhe dëmtimet e mundshme të elektricitetit statik, reduktim të sasisë së energjisë dhe qëndrueshmëri ndaj ndryshkut. GPU boost mundëson përshtatjen dhe ngritjen e frekuencës së procesorëve me qëllim të arritjes së një përformance të përkryer.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse pllaka amë stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Chipset:
Intel B85
D-Sub:
DVI:
EAN:
4716659625360
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
1 600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
16
Kartelë grafike të integruar :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
90MB0HR0-M0EAY5
Kontrollor LAN:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Lansuar:
13 Qershor 2014
Lloji i memories:
DDR3 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
Micro ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
6
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
1
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
2
Numri i sloteve për memorie:
2
PCI-E 2.x:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Multimedia
Përmasat e pllakës [mm]:
226 x 175
Prodhuesi:
ASUS
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Slot:
Socket 1150
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE