Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë ASUS Z170I PRO GAMING - Intel Z170

Kodi i produktit:
179208
Bluetooth:
Numri i sloteve për memorie:
2
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
4
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
134.50 
Ju kurseni : 12.00   (9%)
122.50 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 10.21 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllaka amë e kompanisë ASUS posedon çipin Intel Z170 i cili përkrah procesorët e gjeneratës së gjashtë me socket LGA1151. Risi e kësaj pllake amë është porti i USB 3.1 i cili ofron shpejtësi transferimi 2 herë më të madhe se USB 3.0. Teknologjia 5-Way Optimization e përgadit PC tuaj për lojëra, argëtim, biznes dhe gjithçka tjetër. Posedon ftohësin Xpert 3 me senzorët e integruar dhe portet 4-pin / 3-pin PWM / DC që i ndihmon pllakës amë të operoj me temperaturë konstante. Mundëson edhe 2 porte për USB 3.1, 4 porte për USB 3.0 dhe 2 USB 2.0, si dhe jack për audio. Gjithashtu ofron edhe slote për ngritje të memories deri në 32 GB.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse pllaka amë stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Chipset:
Intel Z170
DisplayPort:
EAN:
4712900155525
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3 400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
32
Kartelë grafike të integruar :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
90MB0MQ0-M0EAY0
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
2 Tetor 2015
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
Mini-ITX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
4
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
1
Numri i sloteve për memorie:
2
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Multimedia
Përmasat e pllakës [mm]:
170 x 170
Prodhuesi:
ASUS
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Slot:
Socket 1151
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
WLAN (WiFi):

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE