Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë ASUS Z170M-PLUS - Intel Z170

Kodi i produktit:
176245
Chipset:
Intel Z170
Numri i sloteve për memorie:
4
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

143.50 
Ju kurseni : 7.00   (5%)
136.50 € * Përfshirë TVSH-në
5% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 11.38 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllaka amë e kompanisë ASUS posedon çipin Intel Z170 i cili përkrah procesorët e gjeneratës së gjashtë me socket LGA1151. Risi e kësaj pllake amë është porti i USB 3.1 i cili ofron shpejtësi transferimi 2 herë më të madhe se USB 3.0. Teknologjia 5-Way Optimization e përgadit PC tuaj për lojëra, argëtim, biznes dhe gjithçka tjetër. Posedon ftohësin Xpert 3 me senzorët e integruar dhe portet 4-pin / 3-pin PWM / DC që i ndihmon pllakës amë të operoj me temperaturë konstante. UEFI BIOS ju mundëson që ju të keni kontroll mbi tërë sistemin. Mundëson edhe 6 porte për USB 2.0 dhe USB 3.0, si dhe jack për audio. Gjithashtu ofron edhe slote për ngritje të memories deri në 64 GB.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse pllaka amë stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Chipset:
Intel Z170
D-Sub:
DVI:
EAN:
4712900115512
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3 466
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar :
Intel HD Graphics
Kodi i prodhuesit:
90MB0M60-M0EAY0
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
6 Gusht 2015
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
Micro ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
1
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
2
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
2
Numri i sloteve për memorie:
4
PCI-E 2.x:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Multimedia
Përmasat e pllakës [mm]:
244 x 227
Prodhuesi:
ASUS
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Slot:
Socket 1151
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE