Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë GA-970A-UD3P - AMD 970

Kodi i produktit:
139264
AMD CrossFireX:
Numri i lidhësve LAN:
1
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Prodhuesi:
GIGABYTE
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244

Si të porosisim në Gjirafa50?

95.50 
Ju kurseni : 10.00   (10%)
85.50 € * Përfshirë TVSH-në
10% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 7.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllaka amë e kompanisë GIGABYTE posedon çipin AMD 970 e cila përkrah procesorët FX, Phenom II dhe Athlon II, si dhe ka socket AM3 +. Teknologjia poseduese Ultra Durable përfshin mbrojtje ndaj lagështisë, shkarkesave elektrostatike dhe mbrojtje ndaj temperaturave të larta. Paneli i pjesës së prapme posedon hapësira për integrimin e kartelave grafike, porte për VGA, HDMI dhe DVI. Butoni On / Off mundëson që ju të karikoni iPhone, iPad apo iPod Touch pavarësisht nëse është PC ndezur apo jo. Ofron hapësirë të gjerë të porteve në pjesën e prapme të pllakës amë ku përfshihen SuperSpeed USB 3.0, SATA 3.0 dhe tri porte për USB tjera.

Përmban 6 SATA konektorë me shpejtësi 6 Gb/s, dhe 4 porte për USB (dy porte për USB 3.0 dhe dy porte për USB 2.0).

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse pllaka amë stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
AMD 970
EAN:
4719331833176
Frekuenca maksimale e sistemit Bus [MHz]:
4 800
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
2 000
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
32
Kodi i prodhuesit:
970A-UD3P
Kontrollor LAN:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Lansuar:
14 Nëntor 2013
Lloji i memories:
DDR3 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
6
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI:
2
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
2
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
3
Numri i sloteve për memorie:
4
PCI-E 2.x:
Për procesorë:
AMD
Për tu përdorur në:
Multimedia
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prodhuesi:
GIGABYTE
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Slot:
Socket AM3+

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE