Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë Gigabyte GA-F2A88XM-D3HP

Kodi i produktit:
189344
AMD CrossFireX:
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
2
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
8
Numri i porteve USB-A 2.0:
4
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
76.50 
Ju kurseni : 7.00   (9%)
69.50 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 5.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllaka amë e kompanisë GIGABYTE ka çipin AMD A88X përkrah procesorët AMD Athlon, si dhe ka socket FM 2 +. Posedon DualBIOS dhe aplikacionin AMI UEFI BIOS me qëllim të konfigurimit të pjesëve harduerike dhe monitorim i tërë sistemit. Komponentët e pllakës amë janë të përbëra nga teknologjia Ultra Durable 4 +, e cila ju ofron jetëgjatësi të lartë, rezistencë ndaj temperaturave të lehta dhe operim efiçient. Ka edhe teknologjinë AMD Eyefinity, i cili mundëson lidhjen e kompjuterit me tre monitorë përnjëherë. Gigabyte App Center ju mundëson juve të menaxhoni të gjitha opsionet e pllakës amë. Një ndër aplikacionet përbërëse të App Center është EasyTune, e cila mundëson ngritjen e performancës së PC tuaj, ndërsa Cloud Station mundëson lidhjen e PC tuaj me pajisje të tjera si laptopi, smartphone apo edhe tableti juaj. Porti i HDMI përkrah madje edhe monitorët me rezolucion 4K.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse pllaka amë stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
AMD A88X
D-Sub:
DVI:
EAN:
4719331852252
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
2 400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
GA-F2A88XM-D3HP
Kontrollor LAN:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
16 Prill 2016
Lloji i memories:
DDR3 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
Micro ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
8
Numri i porteve USB-A 2.0:
4
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
2
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
1
Numri i sloteve për memorie:
4
Për procesorë:
AMD
Për tu përdorur në:
Multimedia
Përmasat e pllakës [mm]:
244 x 244
Prodhuesi:
GIGABYTE
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Slot:
Socket FM2+
USB-C:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE