Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë Amë MB ASROCK 970m PRO3

Kodi i produktit:
168951
AMD CrossFireX:
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
6
Slot:
Socket AM3+
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Prodhuesi:
ASRock

Si të porosisim në Gjirafa50?

78.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 6.54 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

ASRock Pro3, 970m është pllakë amë e formatit mATX, që ndryshe njihet edhe si B250-HDV dhe po ashtu përmban çipset-in e ri Intel B250. Përkrah gjeneratën e gjashtë edhe atë të shtatë të procesorëve Intel. Pllaka është e pajisur me porte të shpejta PCIe Gen3 dhe 4 porte Ultra M.2, që lejojnë mundësi transferimi të të dhënave me shpejtësi deri 32 Gb/s. Memoria RAM e tipit DDR3 ka kapacitet prej 64 GB.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
AMD 970
EAN:
4717677325775
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
2 400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kodi i prodhuesit:
970M PRO3
Kontrollor LAN:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Lansuar:
20 Mars 2015
Lloji i memories:
DDR3 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
Micro ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
6
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
2
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
1
Numri i sloteve për memorie:
4
PCI-E 2.x:
Për procesorë:
AMD
Për tu përdorur në:
Multimedia
Prodhuesi:
ASRock
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Slot:
Socket AM3+
Ueb-i i prodhuesit:
Asrock.com

Bashkangjitja Pllakë Amë MB ASROCK 970m PRO3 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE