Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë Amë MB ASROCK G-970A / 3.1 AM3 +

Kodi i produktit:
185194
AMD CrossFireX:
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
6
Ueb-i i prodhuesit:
Asrock.com
Slot:
Socket AM3, AM3+
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16

Si të porosisim në Gjirafa50?

99.50 
Ju kurseni : 10.00   (10%)
89.50 € * Përfshirë TVSH-në
10% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 7.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

ASRock G-970A është pllakë amë e formatit mATX, që ndryshe njihet edhe si B250-HDV dhe po ashtu që përmban çipset-in e ri Intel G970A. Përkrah gjeneratën e gjashtë edhe atë të shtatë të procesorëve Intel. Pllaka është e pajisur me porte të shpejta PCIe Gen3 dhe 4 porte Ultra M.2, që lejojnë mundësi transferimi të të dhënave me shpejtësi deri 10 Gb/s. Memoria RAM e tipit DDR3 ka kapacitet prej 64 GB.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse pllaka amë stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
AMD 970
EAN:
4717677329315
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
2 400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kodi i prodhuesit:
970A-G/3.1
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
16 Shkurt 2016
Lloji i memories:
DDR3 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
4
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
2
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
2
Numri i sloteve për memorie:
4
Për procesorë:
AMD
Për tu përdorur në:
Multimedia
Prodhuesi:
ASRock
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Slot:
Socket AM3, AM3+
Ueb-i i prodhuesit:
Asrock.com
USB-C:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE