Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë MSI 970A-G43 PLUS - AMD 970

Kodi i produktit:
187764
AMD CrossFireX:
Numri i porteve USB-A 2.0:
6
Slot:
Socket AM3, AM3+
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Prodhuesi:
MSI

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
85.50 
Ju kurseni : 9.00   (11%)
76.50 € * Përfshirë TVSH-në
11% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 6.38 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllaka amë e kompanisë MSI posedon çipin e cila përkrahë procesorët AMD 970. Avantazhi kryesorë është përkrahja e interface-ve USB 3.1 dhe SATA me shpejtësi 6 Gb / s, të cilat janë të dizajnuara për transferimin e të dhënave me shpejtësi marramendëse. Gjithashtu ofron edhe kartelë për rrjet dhe zë. Kapaciteti maksimal i pllakës amë arrin në 32 GB, e cila operon me shpejtësi prej 2133 MHz. Përveç kësaj, mundëson dymbëdhjetë porte për USB 2.0 dhe katër të tjerë për USB 3.1.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse pllaka amë stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
AMD 970
EAN:
4719072447304
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
2 133
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
32
Kodi i prodhuesit:
970A-G43 PLUS
Kontrollor LAN:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
19 Mars 2016
Lloji i memories:
DDR3 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
6
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI:
2
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
2
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
2
Numri i sloteve për memorie:
4
PCI-E 2.x:
Për procesorë:
AMD
Për tu përdorur në:
Multimedia
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 225
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Slot:
Socket AM3, AM3+
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE