Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë MSI B250 PRO - Intel B250

Kodi i produktit:
204571
Chipset:
Intel B250
Lloji i pllakës amë:
Mini-ITX
Slot:
Socket 1151
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Prodhuesi:
MSI

Si të porosisim në Gjirafa50?

109.50 
Ju kurseni : 5.00   (5%)
104.50 € * Përfshirë TVSH-në
5% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 8.71 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllaka amë e kompanisë MSI përkrah procesorët gjeneratës së gjashtë dhe të shtatë të llojit Intel i7, i5, i3, Pentium dhe Celeron. Kompania ka ofruar sistem të ventilimit në pjesët kyçe të pllakës amë, me qëllim të operimit të saj në temperaturë konstante. Kartela e zërit përbëhet nga teknologjia Audio Boost, e cila ofron zëra kualitativ dhe redukton zërat e pa dëshirueshëm, si p.sh. zëri që krijohet pas heqjes dhe vendosjes së kufjeve në jack. Shpejtësia me të cilën operon kjo pllakë amë është 2400 MHz. Kjo pllakë amë është e formatit ITX, e cila ofron port për USB 2.0, USB 3.1 dhe jack për audio.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse pllaka amë stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Chipset:
Intel B250
DVI:
EAN:
4719072498474
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
2 400
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
HDMI:
Kartelë grafike të integruar :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
B250I PRO
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Lansuar:
7 Janar 2017
Lidhës të brendshëm:
M.2 (1x), SATA 6Gb/s (6x), USB 2.0 (2x porte), USB 3.0 (2x porte)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
Mini-ITX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
1
Numri i sloteve për memorie:
2
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Multimedia
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Slot:
Socket 1151
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw

Bashkangjitja Pllakë amë MSI B250 PRO - Intel B250 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE