Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë MSI H81M-E33 Intel H81

Kodi i produktit:
134641
Chipset:
Intel H81
Numri i lidhësve LAN:
1
Slot:
Socket 1150
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Prodhuesi:
MSI

Si të porosisim në Gjirafa50?

59.50 
Ju kurseni : 6.00   (10%)
53.50 € * Përfshirë TVSH-në
10% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 4.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllaka amë e kompanisë MSI është e dizajnuar për mikroçipat e gjeneratës së katërt të Intel Core i7, i5, i3, Pentium dhe Celeron. Përkrah memorien e tipit DDR3 me kapacitet maksimal prej 16 GB. Ka të integruar edhe kartelën e zërit dhe të rrjetit, të cilat ju ofrojnë zgjidhje të përkryer. Komponentet si kondensatorët audio janë të përbëra nga standardi Militry Class 4, e cila ju ofron atyre jetëgjatësi dhe operim në temperatura të ulëta. Butoni OC Genie 4 mundëson ngritjen e përformancës së pllakës amë. Përkrah edhe softuerin BIOS i cili operon vetëm me Windows 8, me anë të të cilit mund të konfigurohen pjesët harduerike dhe të kontrollohet i tërë sistemi.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse pllaka amë stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Chipset:
Intel H81
D-Sub:
EAN:
4719072307967
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
1 600
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
16
Kartelë grafike të integruar :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
H81M-E33
Kontrollor LAN:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Lansuar:
20 Gusht 2013
Lloji i memories:
DDR3 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
Micro ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
4
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
1
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
1
Numri i sloteve për memorie:
2
PCI-E 2.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Multimedia
Përmasat e pllakës [mm]:
226 x 173
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Slot:
Socket 1150
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE