Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Procesor AMD Ryzen 5 3600

Kodi i produktit:
264414
EAN:
730143309936
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve (threads):
12
Prizë:
Socket AM4

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
229.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
(10 artikuj)
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 19.12 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

AMD ka krijuar një sërë procesorësh AMD Ryzen që shprehin fuqinë dhe performancën e "Zen" x86 core me performancë të lartë. Një numër përparimesh në arkitekturë të kombinuara me platforma dhe teknologji të përpunimit i shtyjnë përdoruesit në një horizont të ri në botën e procesorëve.

Ky është një procesor i fuqishëm i gjeneratës së tretë AMD Ryzen 5 (Matiss) për socket AM4. Ai ofron 6 bërthama fizike (12 threads), 3.6 GHz (4.2 GHz boost) dhe 32 MB cache (L3). Një proces prodhimi prej 7 nm është përdorur për prodhimin e tij. TDP 65W. Mbështetje PCIe 4.0 x16. Përfshin ftohësin Wraith Stealth.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
730143309936
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve (threads):
12
Prizë:
Socket AM4

Bashkangjitja Procesor AMD Ryzen 5 3600 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE