Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor CPU Intel Core i7-7700

Kodi i produktit:
204093
DirectX:
DirectX 12
Lansuar:
6 Janar 2017
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Slot:
Socket 1151

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
358.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 29.88 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Procesori Intel Core i7-7700 është përfaqësues i vargut modern të chipave dhe gjeneratës së shtatë Kaba Lake. Ai është i dizajnuar për pllakat amë të pajisura me fole të re LGA 1151. Procesori është teknologji e prodhuar prej 14 nm dhe ofron performancë të lartë dhe më pak harxhim. Një rritje e mëtejshme në llogaritjen e energjisë të CPU mundëson kontrolluesin two-channel që siguron DDR3 dhe DDR4. Procesori ka katër bërthama fizike, ndërsa kanë një shpejtësi prej 3.6 Ghz.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
50320370926231
Emri i kodit:
Kaby Lake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3 600
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 200
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Ka mbështetje për Chipset:
Intel B150, Intel B250, Intel C232, Intel C236, Intel H110, Intel H170, Intel H270, Intel Q87, Intel Q170, Intel Q270, Intel Z170, Intel Z270
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
256
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1 024
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
8 192
Kodi i prodhuesit:
BX80677I77700
Lansuar:
6 Janar 2017
Numri i bërthamave:
4
Numri i lidhjeve (threads):
8
Numri i modelit:
Core i7
Pajisje speciale:
Procesim automatik, HyperThreading, GPU i integruar
Procesor grafik:
Intel HD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Slot:
Socket 1151
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor CPU Intel Core i7-7700 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE