Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Celeron G3930

Kodi i produktit:
204106
DirectX:
DirectX 12
Numri i bërthamave:
2
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
51
Slot:
Socket 1151

Si të porosisim në Gjirafa50?

54.50 € * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 4.54 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Intel Celeron ka bërë lansimin e procesorëve të rinj 14 nm të gjeneratës së ashtuquajtur Kaba Lake. Të gjithë procesorët e kësaj gjenerate karakterizohen nga bërthama me takt të lartë, mbështetje për kartelë DDR4, DirectX 12 dhe mbështetje të rritur për rezolucion 4K. Intel Celeron C3930 është i pajisur me grafikë të llojit Intel HD Graphics 610. Në të gjeni edhe port për HDMI, port në të cilin mund të arrini rezolucionin 4096 x 2304. Ky është një procesor i fuqishëm i gjeneratës së 7 me dy bërthama, me një frekuencë prej 2.9 GHz.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037096058
Emri i kodit:
Kaby Lake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
2 900
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Ka mbështetje për Chipset:
Intel B150, Intel B250, Intel C232, Intel C236, Intel H110, Intel H170, Intel H270, Intel Q87, Intel Q170, Intel Q270, Intel Z170, Intel Z270
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
128
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
512
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
2 048
Kodi i prodhuesit:
BX80677G3930
Lansuar:
6 Janar 2017
Numri i bërthamave:
2
Numri i lidhjeve (threads):
2
Numri i modelit:
Celeron G
Pajisje speciale:
GPU i integruar
Procesor grafik:
Intel HD Graphics 610
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Slot:
Socket 1151
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
51
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Celeron G3930 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE