Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i5-8600K, 6 bërthamësh, Intel UHD Graphics 630

Kodi i produktit:
223603
DirectX:
DirectX 12
Numri i bërthamave:
6
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
299.50 
Ju kurseni : 30.00   (10%)
269.50 € * Përfshirë TVSH-në
10% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 22.46 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Procesor i fuqishëm që i përket familjes së pllakës amë LGA 1151. Procesori ka gjashtë bërthama fizike dhe frekuencë bazë 3.6 GHz ndërsa 4.3 GHz në modalitetin e rritjes. Procesori ka një kontrollues me dy kanale për memorjen DDR4 me shpejtësi deri në 2666 MHz. Përfshin bërthamën grafike Intel UHD Graphics 630. Fuqia termike e çipit (TDP) është 95 vat.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037108782
Emri i kodit:
Coffee Lake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3600
Frekuenca Turbo [MHz]:
4300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Ka mbështetje për Chipset:
Intel B360, Intel H310, Intel H370, Intel Z370
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
384
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1536
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
9 216
Kodi i prodhuesit:
BX80684I58600K
Me paketim:
Jo
Numri i bërthamave:
6
Numri i lidhjeve (threads):
6
Numri i modelit:
Core i5
Pajisje speciale:
GPU të integruar, rritje e shpejtësisë në mënyrë automatike (overlocking)
Prizë:
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i5-8600K edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE