Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i5-8086K

Kodi i produktit:
237808
DirectX:
DirectX 12
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

477.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 39.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Intel Core i5-8086K është një procesor jashtëzakonisht i fuqishëm i gjeneratës 8, i llojit Coffee Lake, është projektuar për portin LGA 1151. Procesori mbështetet nga çipet Z370, H310, B360 dhe H370 si dhe ofron 6 bërthama fizike (12 threads). Frekuenca operuese është 4 GHz e deri në 5 GHz në platformën Turbo. Ofron memorie cache 12 MB dhe një prodhim procesi për vetëm 14 nm. Mbështet memorie me frekuencë deri në 2666 MHz të llojit DDR4. Poashtu ofron mbështetje për PCI-Express 3.0. Procesori ka një shumëzues të hapur.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037131834
Emri i kodit:
Coffee Lake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
4000
Frekuenca Turbo [MHz]:
5000
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
I paketuar: :
Jo
Ka mbështetje për Chipset:
Intel B360, Intel H310, Intel H370, Intel Z370
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
12 288
Kodi i prodhuesit:
BX80684I78086K
Lansuar:
8. 6. 2018
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve (threads):
12
Numri i modelit:
Core i5
Pajisje speciale:
Përshpejtësim automatik, HyperThreading, GPU i integruar, open multimplier
Prizë:
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i5-8086K edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE