Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i5-9600K

Kodi i produktit:
246376
EAN:
5032037140164
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Kodi i prodhuesit:
BX80684I59600K
Lansuar:
8. 10. 2018

Si të porosisim në Gjirafa50?

225.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
10 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 18.79 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Intel Core i5-9600K është gjenerata e nëntë e procesorëve të kompjuterëve. Qofshit gamer që dëshiron eksperiencën më të mirë të videolojërave apo krijues artistik që nuk dëshiron të shpenzoj kohën në pritje të krijimeve që t'i ndaj ato me të tjerë atëherë ky procesor është i duhuri për juve. Turbo Boost 2.0 Ky procesor ka një teknologji të njohur si Turbo Boost 2.0. Kjo shpejton performancën e procesorit dhe grafikëve në ngarkesën maksimale. Automatikisht lejon që bërthamat e procesorit të funksionojnë më shpejt sesa në frekuencën e funksionimit kur veprojnë nën kufijtë e rrymës dhe temperaturës. Nëse procesori hyn ose jo në procesorin e Turbo Boost varet nga ngarkesa e tij dhe ambienti i funksionimit. Intel UHD Graphics 630 Procesori përfshin Intel UHD Graphics 630 të integruar. Ai ofron rezolucion 4K deri në 4096 x 2034 @ 60 Hz për DisplayPort dhe 4096 x 2034 @ 24 Hz për HDMI. Grafikët mund të kushtojnë deri në 64 GB memorje. Lidhni deri në 3 monitorë njëkohësisht dhe mbështesni DirectX 12. Është një procesor jashtëzakonisht i fuqishëm i gjeneratës së 9-të të Coffee Lee Refresh dizajnuar për LGA 1151 socket, i cili ofron 6 bërthama fizike (6 threads) dhe ka frekuencë prej 3.7 GHz dhe deri në 4.6 GHz në modalitetin Turbo. Ai poashtu ofron një sistem 9 MB SmartCache dhe një proces prodhimi 14 nm që është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet memorien deri në 2666 MHz DDR4 dhe PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 95W. Për më shumë, procesori ka një shumëzues të hapur.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
5032037140164
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Kodi i prodhuesit:
BX80684I59600K
Lansuar:
8. 10. 2018
Mbështet chipset-ët:
Intel Z390
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve (threads):
6
Numri i modelit:
Core i5
Prizë:
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i5-9600K edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE