Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Xeon E5-2630 v4

Kodi i produktit:
188525
EAN:
5032037085656
Numri i bërthamave:
10
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
85
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

499.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 41.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Procesori Intel Xeon E5-2630 v4 është dizajnuar fillimisht për serverë, por mund të përdoret gjithashtu për punë tradicionale me kompjuter. Procesori është i prodhuar me teknologjinë më të fundit. Ai përmban 10 bërthama dhe çip Broadwell- EP. Ky është një procesor tej mase i sigurt, madje edhe gjatë funksionimit të vazhdueshëm me fuqi maksimale. Është i dizajnuar për prizë të pllakës amë LGA2011-3. Përmes teknologjisë 14 nm të procesimit – ofron performancë të lartë, e cila është e përgjegjshme për vetëm 10 bërthama të procesorit.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
5032037085656
Emri i kodit:
Broadwell
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
2 200
Frekuenca Turbo [MHz]:
3 100
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Ka mbështetje për Chipset:
Intel C612, Intel X99
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
640
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
2 560
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
25 600
Kodi i prodhuesit:
BX80660E52630V4
Me paketim:
Jo
Numri i bërthamave:
10
Numri i lidhjeve (threads):
20
Numri i modelit:
Xeon
Pajisje speciale:
Procesim automatik, HyperThreading
Prizë:
Socket 2011-v3
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
85
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Xeon E5-2630 v4 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE