Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Gjel ftohës për CPU Be quiet! Thermal Grease DC1, 3 gram

Kodi i produktit:
125533
EAN:
4260052183236
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi i prodhuesit:
BZ001
Lansuar:
27 Mars 2013
Përçueshmëria termike [W/mK]:
7,5

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
9.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 0.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Pastë efikase për përçimin e nxehtësisë Be quiet! The Thermal Grease DC1 tani është në dispozicion për të gjithë ata që kërkojnë një zgjidhje cilësore për ftohjen e CPU, GPU dhe të çipave të tjerë në kushte normale. Ky produkt është projektuar për transferimin cilësor të temperaturës midis procesorëve të sotëm të fuqishëm dhe ftohësve. Përçueshmëria termike e kësaj paste është 7.5 W / mK dhe është dedikuar për funksionim afatgjatë në temperatura nga -50 ° C deri 150 ° C ose më shumë. Kur aplikohet si duhet, pasta mbush të gjitha poret dhe pabarazinë e sipërfaqes së çipit dhe temperatura e procesorit zvogëlohet me disa gradë falë efikasitetit të saj. Jo vetëm qënuk përmban silikon por gjithashtu ka perqueshmëri elektrike shumë të vogël. Paketa përmban 3 gram pastë për përçimin e nxehtësisë.Be quiet! The Thermal Grease DC1 është projektuar për të gjithë procesorët modernë, përfshirë ata më të fuqishmit. Aplikohet duke vendosur një sasi të vogël në sipërfaqen e çipit ose të ftohësit së procesorit dhe duke e përhapur atë në një shtresë të hollë, për shembull me një kartelë apo aplikuesin e përfshirë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
4260052183236
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi i prodhuesit:
BZ001
Lansuar:
27 Mars 2013
Përçueshmëria termike [W/mK]:
7,5
Pesha [g]:
3
Prodhuesi:
Be quiet!
Ueb-i i prodhuesit:
Bequiet.com
Vendi i origjinës:
Germany

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE