Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i7-6850K (3.6 GHz)

Kodi i produktit:
192191
EAN:
5032037087193
Numri i bërthamave:
6
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
140
Slot:
Socket 2011-v3

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
718.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 59.88 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Procesori Intel Core i7- 6850K paraqet një gjeneratë të re të procesorëve Broadwell-E me 14nm. Këta procesorë kanë një shpejtësi prej 3.6 GHz. Procesori po ashtu posedon teknologjinë Turbo Boost 3.0 e cila bënë forcimin e secilës bërthamë. Procesori ka 6 bërthama fizike dhe po ashtu ka një Chipset të llojit të X99. Ky lloj i procesorit është i dizajnuar për socket LGA 2011-3. Në opsion Turbo Mode shpejtësia e bërthamës shkon në 3.8 GHz.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
5032037087193
Emri i kodit:
Broadwell
Frekuenca operuese [MHz]:
3 600
Frekuenca Turbo [MHz]:
3 800
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Jo
Ka mbështetje për Chipset:
Intel C612, Intel X99
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
384
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1 536
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
15 360
Kodi i prodhuesit:
BX80671I76850K
Lansuar:
4 Qershor 2016
Numri i bërthamave:
6
Numri i lidhjeve (threads):
12
Numri i modelit:
Core i7
Pajisje speciale:
Procesim automatik dhe i shumëfishtë, HyperThreading
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
Slot:
Socket 2011-v3
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
140
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i7-6850K (3.6 GHz) edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE