Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Ryzen 7 1700 Wraith Spire, 95W

Kodi i produktit:
208289
EAN:
7301433083282
Numri i bërthamave:
8
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Slot:
Socket AM4

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
359.50 
Ju kurseni : 175.00   (49%)
184.50 € * Përfshirë TVSH-në
49% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 15.38 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

AMD ka krijuar serinë e procesorëve AMD Ryzen për t’ju sjellur performancë maksimale me platformën e re “Zen” x86. Modeli Ryzen 7 1700 do iu mundësoj të përjetoni horizonte të reja të botës së procesimit. AMD SenseMI SenseMI, platforma e integruar në procesor, është teknologjia e sofistikuar adaptuese që mëson dhe parashikon veprimet e së ardhmes për shpejtësi dhe performancë maksimale. Platformat Pure Power dhe Precision Boost iu mundësojnë që të keni temperaturë konstante, shpejtësi dhe voltazh të kontrolluar në mënyrë që procesori të adaptohet me ndryshimet në performancë. Neural Net Prediction është teknologjia më e fundit e iteligjencës artificiale e cila i mundëson procesorit të ndërtoj model të vendimmarjes në mënyrë që të parashikoj vendimet e së ardhmes dhe të aktivizoj rrugët e duhura të procesimit me shpejtësi maksimale për performancë të jashtëzakonshme. Zen Arkitektura e procesorit e quajtur Zen është përshtatur plotësisht për hapësirën AMD AM4, infrastruktura e së cilës është përshtatur me gjeneratën e 7të të procesorëve të kompjuterëve AMD seria A. Me teknologjitë më të fundit të PCIe, USB, grafikës, të dhënava dhe I / O, platforma AMD AM4 nuk iu shfrytëzon linjat e pajisjeve dhe pjesëve tjera gjë që do të iu mundësoj të përjetoni shpejtësi maksimale edhe në teknologjitë e së ardhmës nga kjo platformë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
7301433083282
Emri i kodit:
Zen
Frekuenca operuese [MHz]:
3 000
Frekuenca Turbo [MHz]:
3 700
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Ka mbështetje për Chipset:
AMD A320, AMD B350, AMD X370, AMD X470
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
768
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
4 096
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
16 384
Kodi i prodhuesit:
YD1700BBAEBOX
Lansuar:
23 Shkurt 2017
Numri i bërthamave:
8
Numri i lidhjeve (threads):
16
Numri i modelit:
Ryzen 7 (Summit Ridge)
Pajisje speciale:
Procesim automatik dhe i shumëfishtë, HyperThreading
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Slot:
Socket AM4
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Ryzen 7 1700 Wraith Spire edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE