Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD A10-7870K 3,9Ghz

Kodi i produktit:
172810
EAN:
7301433054886
Numri i lidhjeve (threads):
4
Teknologjia (nm):
28
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Slot:
Socket FM2+

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
131.50 
Ju kurseni : 12.00   (9%)
119.50 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 9.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

AMD A10-7870K është gjeneracion i ri i AMD. Një nga procesorët, platforma A8-7670K vjen me një teknologji të avancuar, që është e dizajnuar për kompjuterët desktop. Procesori është prodhuar me 28 nm, që harxhon më pak energji dhe ka performancë të lartë. Procesori punon me frekuencë 3.9 GHz. Procesori ka performancë 64 bit dhe është shumëbërthamësh. Ky procesor përkrahet nga memoria kontrolluese DDR3.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
7301433054886
Emri i kodit:
Godavari
Frekuenca operuese [MHz]:
3 900
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 100
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
256
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
4 096
Kodi i prodhuesit:
AD787KXDJCBOX
Lansuar:
3 Qershor 2015
Numri i bërthamave:
4
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
A10-Series
Pajisje speciale:
Procesim automatik, procesim i shumëfishtë, GPU i integruar
Procesor grafik:
AMD Radeon R7
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Slot:
Socket FM2+
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Teknologjia (nm):
28
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE