Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD FX-8300 3.3Ghz

Kodi i produktit:
164627
EAN:
7301433025558
Numri i bërthamave:
8
Teknologjia (nm):
32
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Slot:
Socket AM3+

Si të porosisim në Gjirafa50?

82.50 
Ju kurseni : 7.00   (8%)
75.50 € * Përfshirë TVSH-në
8% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 6.29 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

AMD FX-8300 gjenerata e re AMD procesorëve Volan. Vjen me teknologjinë e avancuar AMD FX-8300, që është i dizajnuar për kompjuterët desktop. Procesori është prodhuar tani me 32 nm, që harxhon më pak energji dhe ka performancë cilësore. Procesori është 64 bit shumë bërthamësh. Procesori ka teknologji të avancuar dhe përkrah një varg të teknologjive që kanë qëllim primar multimedial. Procesori punon me frekuencë prej 3.3 GHz dhe 4.2 GHz në formën turbo.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
7301433025558
Emri i kodit:
Vishera
Frekuenca operuese [MHz]:
3 300
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 200
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Ka mbështetje për Chipset:
AMD 760G, AMD 970, AMD 990FX
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
384
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
8 192
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
8 192
Kodi i prodhuesit:
FD8300WMHKBOX
Lansuar:
11 Dhjetor 2014
Numri i bërthamave:
8
Numri i lidhjeve (threads):
8
Numri i modelit:
FX
Pajisje speciale:
Procesim automatik dhe i shumëfishtë
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Slot:
Socket AM3+
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Teknologjia (nm):
32
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD FX-8300 3.3Ghz edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE