Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Ryzen 3 3300X

Kodi i produktit:
287208
Emri i kodit:
Zen 2
Mbështet chipset:
AMD B450, AMD X470, AMD X570
Teknologjia nm:
7
TDP-ja mesatare W:
65
Prodhuesi i procesorit:
AMD

Si të porosisim në Gjirafa50?

134.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 11.21 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Është një procesor i fuqishëm i gjeneratës së tretë AMD Ryzen 3 (Matisse) për prizën AM4. Ai ofron 4 bërthamë fizike (8 threads), një frekuencë prej 3.8 GHz (rritje 4.3 GHz) dhe një cache prej 16 MB (L3). Për krijimin e tij u përdor një proces prodhimi 7 nm. TDP 65W. Mbështetje PCIe 4.0. Përfshihet një ftohës Wraith Stealth.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Emri i kodit:
Zen 2
Frekuenca maksimale RAM MHz:
3200
Frekuenca operuese MHz:
3800
Frekuenca Turbo MHz:
4300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - gjenerata e 3-të
I paketuar:
Kapaciteti i memories cache L1 KB total:
256
Kapaciteti i memories cache L2 KB total:
2048
Kapaciteti i memories cache L3 KB total:
16 384
Kodi:
100-100000159BOX
Lansuar:
8. 5. 2020
Mbështet chipset:
AMD B450, AMD X470, AMD X570
Numri i bërthamave të procesorit:
4
Numri i lidhjeve threads:
8
Numri i modelit:
Ryzen 3 (Matisse)
Numri maksimal i kanaleve:
2
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
TDP-ja mesatare W:
65
Teknologjia nm:
7
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE