Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Ryzen 5 2600X, Wraith MAX

Kodi i produktit:
252415
EAN:
730143309479
Mbështet chipset-ët:
AMD A320, AMD B350, AMD X370, AMD X470
Teknologjia (nm):
12
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Prodhuesi i procesorit:
AMD

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
252.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 21.04 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Entuziastë për një eksperiencë të re?! AMD ka zhvilluar një varg procesorësh AMD Ryzen me një super performancë x86 përmes arkitekturës "Zen". Ky procesor përmban 6 bërthama, me frekuencë prej 3.6 GHz (4.2 GHz në Turbo Boost), TDP maksimale 95W dhe memorie të përkohshme(cache) prej 16 MB (L3). Procesori përdor teknologjinë Pure Power dhe Precision Boost, të cilat sigurojnë kontroll të vazhdueshëm të temperaturës, shpejtësisë dhe tensionit, duke bërë të mundur që procesori të përshtatet në mënyrë efektive me ndryshimet në performancë. Poashtu, pajisja është e pajisur me ndriçim RGB LED.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
730143309479
Emri i kodit:
Zen
Frekuenca operuese [MHz]:
3600
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 250
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - gjenerata e 2-të
I paketuar: :
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
576
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
3072
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
16 384
Kodi:
YD260XBCAFMAX
Lansuar:
17. 1. 2019
Mbështet chipset-ët:
AMD A320, AMD B350, AMD X370, AMD X470
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve (threads):
12
Numri i modelit:
Ryzen 5 (Pinnacle Ridge)
Pajisje speciale:
Overclocking automatik, procesim të shumëfishtë, Hyperthreading
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Teknologjia (nm):
12
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Ryzen 5 2600X edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE