Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Ryzen 5 3400G

Kodi i produktit:
264416
EAN:
730143309837
Numri i lidhjeve (threads):
8
Teknologjia (nm):
12
TDP-ja mesatare [W]:
65
Prodhuesi i procesorit:
AMD

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
239.50 
Ju kurseni : 110.00   (46%)
129.50 € * Përfshirë TVSH-në
46% Zbritje
Disponueshmëria:
10 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 10.79 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

AMD ka krijuar një sërë procesorësh AMD Ryzen që shprehin fuqinë dhe performancën e "Zen" x86 core me performancë të lartë. Një numër përparimesh në arkitekturë të kombinuara me platforma dhe teknologji të përpunimit i shtyjnë përdoruesit në një horizont të ri në botën e procesorëve.

Ky është një procesor i fuqishëm i gjeneratës së tretë AMD Ryzen 5 (Picasso) për socket AM4. Ai ofron 4 bërthama fizike (8 threads), 3.7 GHz (4.2 GHz boost) dhe 4 MB cache (L3). Poashtu, procesori përmban grafik të integruar Vega 11. Një proces prodhimi prej 12 nm është përdorur për prodhimin e tij. TDP 65W. Mbështetje PCIe 3.0 x8. Përfshin ftohësin Wraith Spire.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
730143309837
Frekuenca e grafikës [MHz]:
1400
Frekuenca operuese [MHz]:
3700
Frekuenca Turbo [MHz]:
4200
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
I paketuar :
Kapaciteti i memories cache L1 KB (total):
384
Kapaciteti i memories cache L2 KB (total):
2048
Kapaciteti i memories cache L3 KB (total):
4096
Numri i bërthamave të procesorit:
4
Numri i lidhjeve (threads):
8
Prizë:
Socket AM4
Procesor grafik:
AMD Radeon Vega 11
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
TDP-ja mesatare [W]:
65
Teknologjia (nm):
12
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Ryzen 5 3400G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE