Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Ryzen 7 1800X

Kodi i produktit:
208287
EAN:
7301433083664
Numri i bërthamave:
8
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Slot:
Socket AM4

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
381.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 31.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

AMD ka prodhur një sërë procesorësh AMD Stamp të cilët shprehin fuqinë dhe performancën më të jashtëzakonshme që mund të ketë një procesor. Prodhuesi gjithashtu shfaq një numër avantazhesh në arkitekturë të procesorit, të kombinuar me platforma të teknologjisë, që i shpie përdoruesit në një horizont të ri të botës së procesorëve. Procesori AMD Ryzen 7 1800X posedon 8 bërthama, me frekuencë prej 3600 deri 4000 MHz. Ky procesor operon me fuqi maksimale prej 95 W.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
7301433083664
Emri i kodit:
Zen
Frekuenca operuese [MHz]:
3 600
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 000
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Jo
Ka mbështetje për Chipset:
AMD A320, AMD B350, AMD X370, AMD X470
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
768
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
4 096
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
16 384
Kodi i prodhuesit:
YD180XBCAEWOF
Lansuar:
23 Shkurt 2017
Numri i bërthamave:
8
Numri i lidhjeve (threads):
16
Numri i modelit:
Ryzen 7 (Summit Ridge)
Pajisje speciale:
Procesim automatik dhe i shumëfishtë, HyperThreading
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Slot:
Socket AM4
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
95
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Ryzen 7 1800X edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE