Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Ryzen 7 2700, Wraith MAX

Kodi i produktit:
252417
EAN:
7301433094554
Mbështet chipset-ët:
AMD A320, AMD B350, AMD X370, AMD X470
Teknologjia (nm):
12
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Prodhuesi i procesorit:
AMD

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
293.50 
Ju kurseni : 90.00   (31%)
203.50 € * Përfshirë TVSH-në
31% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 16.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

AMD ka krijuar një sërë procesorësh AMD Ryzen që shprehin fuqinë dhe performancën e x86 core "Zen" me performancë të lartë. Një numër përparimesh në arkitekturë të kombinuara me platforma dhe teknologji të përpunimit i shtojnë përdoruesit një horizont të ri në botën e përpunuesve. Është një procesor i fuqishëm i brezit AMD Ryzen 7 (Pinnacle Ridge) për socket AM4. Ofron 8 bërthama fizike (16 fije), operon në frekeuncë 3.2 GHz (4.1 GHz boost) dhe ka 16 MB cache (L3). Procesi i prodhimit 12 nm. TDP 65W.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
7301433094554
Emri i kodit:
Zen
Frekuenca operuese [MHz]:
3200
Frekuenca Turbo [MHz]:
2 666
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - gjenerata e 2-të
I paketuar: :
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
768
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
4096
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
16 384
Kodi:
YD2700BBAFMAX
Lansuar:
17. 1. 2019
Mbështet chipset-ët:
AMD A320, AMD B350, AMD X370, AMD X470
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i lidhjeve (threads):
16
Numri i modelit:
Ryzen 7 (Pinnacle Ridge)
Pajisje speciale:
Përshpejtësim automatik, HyperThreading
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
12
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Ryzen 7 2700 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE