Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Ryzen 7 2700X Gold Edition

Kodi i produktit:
263389
EAN:
7301433098132
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Teknologjia [nm]:
12
TDP-ja mesatare [W]:
95
Prodhuesi i procesorit:
AMD

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
305.50 
Ju kurseni : 53.00   (17%)
252.50 € * Përfshirë TVSH-në
17% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 21.04 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Ky është një procesor i fuqishëm i gjeneratës së dytë AMD Ryzen 7 (Pinnacle Ridge) për socket AM4. Ai ofron 8 bërthama fizike (16 threads), 3.7 GHz (4.3 GHz boost) dhe 16 MB cache (L3). Procesi i prodhimit 12 nm. Ai përfshin ftohësin Wraith Prism me ndriçim RGB LED.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
7301433098132
Emri i kodit:
Zen+
Frekuenca operuese [MHz]:
3700
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 350
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - gjenerata e 2-të
I paketuar :
Kapaciteti i memories cache L2 KB [total]:
4096
Kapaciteti i memories cache L3 KB [total]:
16 384
Kodi:
YD270XBGAFA50
Lansuar:
19. 6. 2019
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i lidhjeve:
16+
Numri i modelit:
Ryzen 7 (Pinnacle Ridge)
Pajisje speciale:
Simultaneous Multithreading
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
TDP-ja mesatare [W]:
95
Teknologjia [nm]:
12
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Ryzen 7 2700X Gold Edition edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE