Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Ryzen 7 3700X

Kodi i produktit:
264590
EAN:
730143309974
Numri i lidhjeve (threads):
16
Teknologjia [nm]:
7

Si të porosisim në Gjirafa50?

332.50 
Ju kurseni : 16.63   (5%)
315.87 € * Përfshirë TVSH-në
5% Zbritje
Disponueshmëria:
Më shumë se 10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 26.32 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

AMD ka krijuar një sërë procesorësh AMD Ryzen që shprehin fuqinë dhe performancën e lartë x86 core "Zen". Një numër përparësish në arkitekturë të kombinuara me platforma dhe teknologji të përpunimit shpiejnë përdoruesit në një horizont të ri në botën e përocesorëve.

Është një procesor i fuqishëm i gjeneratës së tretë AMD Ryzen 7 (Matiss) për socket AM4. Ofron 8 bërthama fizike (16 fije), 3.6 GHz (4.4 GHz boost) dhe 32 MB cache (L3). Një proces prodhimi prej 7 nm është përdorur për prodhimin e tij. TDP 65W. Mbështetje PCIe 4.0 x16. Përfshin një ftohës Wraith Prism RGB.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
730143309974
Numri i lidhjeve (threads):
16
Teknologjia [nm]:
7
Vendi i origjinës:
Sweden

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE