Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Ryzen 7 3700X

Kodi i produktit:
264590
EAN:
730143309974
Numri i lidhjeve (threads):
16
Teknologjia [nm]:
7

Si të porosisim në Gjirafa50?

403.50 
Ju kurseni : 54.00   (13%)
349.50 € * Përfshirë TVSH-në
13% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 29.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

AMD ka krijuar një sërë procesorësh AMD Ryzen që shprehin fuqinë dhe performancën e lartë x86 core "Zen". Një numër përparësish në arkitekturë të kombinuara me platforma dhe teknologji të përpunimit shpiejnë përdoruesit në një horizont të ri në botën e përocesorëve.

Është një procesor i fuqishëm i gjeneratës së tretë AMD Ryzen 7 (Matiss) për socket AM4. Ofron 8 bërthama fizike (16 fije), 3.6 GHz (4.4 GHz boost) dhe 32 MB cache (L3). Një proces prodhimi prej 7 nm është përdorur për prodhimin e tij. TDP 65W. Mbështetje PCIe 4.0 x16. Përfshin një ftohës Wraith Prism RGB.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
730143309974
Numri i lidhjeve (threads):
16
Teknologjia [nm]:
7
Vendi i origjinës:
Sweden

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE