Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Ryzen 9 3900X

Kodi i produktit:
264588
EAN:
730143309950
Numri i bërthamave të procesorit:
12
Teknologjia (nm):
7
TDP-ja mesatare [W]:
105
Prodhuesi i procesorit:
AMD

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
512.50 
Ju kurseni : 15.38   (3%)
497.12 € * Përfshirë TVSH-në
3% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 41.43 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

AMD ka krijuar linjën e procesorëve AMD Ryzen që shprehin fuqinë dhe performancën e lartë "Zen" x86 bërthama. Linja e avancimeve në arkitekturë kombinuar me platformë dhe teklonologji të procesimit i shpiejn përdoruesit në një horizont të ri të botës së procesorëve.

Është gjenerata e 3-te e procesorëve AMD Ryzen 9 (Matiss) për priza AM4. Ofron 12 bërthama fizike (24 threads), frekuencë prej 3.8 GHz (4.6 GHz boost), dhe një 64 MB cache (L3). Procesi i prodhimit A 7 nm është përdorur për prodhimin e tyre. TDP 105W . Mbështet PCIe 4.0 x16. Përfshinë ftohësin Prism RGB.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
730143309950
Emri i kodit:
Zen 2
Frekuenca operuese [MHz]:
3800
Frekuenca Turbo [MHz]:
4600
Ftohës në paketim:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti i memories cache L2 KB (total):
6144
Kapaciteti i memories cache L3 KB (total):
64 000
Kodi:
100-100000023BOX
Lansuar:
8. 7. 2019
Mbështet chipset-ët:
AMD B450, AMD X470, AMD X570
Numri i bërthamave të procesorit:
12
Numri i lidhjeve (threads):
24
Numri i modelit:
Ryzen 9 (Matiss)
Pajisje speciale:
Përshpejtim automatik, Simultaneous Multithreading
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
TDP-ja mesatare [W]:
105
Teknologjia (nm):
7
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com
Vendi i origjinës:
Sweden

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE