Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Ryzen 9 3900X

Kodi i produktit:
264588
EAN:
730143309950
Numri i bërthamave të procesorit:
12
Teknologjia (nm):
7
TDP-ja mesatare [W]:
105
Prodhuesi i procesorit:
AMD

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
467.50 
Ju kurseni : 28.00   (6%)
439.50 € * Përfshirë TVSH-në
6% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 36.62 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

AMD ka krijuar linjën e procesorëve AMD Ryzen që shprehin fuqinë dhe performancën e lartë "Zen" x86 bërthama. Linja e avancimeve në arkitekturë kombinuar me platformë dhe teklonologji të procesimit i shpiejn përdoruesit në një horizont të ri të botës së procesorëve.

Është gjenerata e 3-te e procesorëve AMD Ryzen 9 (Matiss) për priza AM4. Ofron 12 bërthama fizike (24 threads), frekuencë prej 3.8 GHz (4.6 GHz boost), dhe një 64 MB cache (L3). Procesi i prodhimit A 7 nm është përdorur për prodhimin e tyre. TDP 105W . Mbështet PCIe 4.0 x16. Përfshinë ftohësin Prism RGB.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
730143309950
Emri i kodit:
Zen 2
Frekuenca operuese [MHz]:
3800
Frekuenca Turbo [MHz]:
4600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
I paketuar :
Kapaciteti i memories cache L2 KB (total):
6144
Kapaciteti i memories cache L3 KB (total):
64 000
Kodi:
100-100000023BOX
Lansuar:
8. 7. 2019
Mbështet chipset-ët:
AMD B450, AMD X470, AMD X570
Numri i bërthamave të procesorit:
12
Numri i lidhjeve (threads):
24
Numri i modelit:
Ryzen 9 (Matiss)
Pajisje speciale:
Përshpejtim automatik, Simultaneous Multithreading
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
TDP-ja mesatare [W]:
105
Teknologjia (nm):
7
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Ryzen 9 3900X edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE