Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Ryzen Threadripper 2950X

Kodi i produktit:
242042
Emri i kodit:
Zen
Numri i lidhjeve (threads):
32
Teknologjia (nm):
12
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
180
Prodhuesi i procesorit:
AMD

Si të porosisim në Gjirafa50?

656.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 54.71 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Ryzen Threadripper 2950X është procesor i krijuar për t'ju sjellur performancën më të lartë në treg dhe për të shndërruar kompjuterin tuaj në një super-makinë. Aksesori vjen i pajisur me 16 bërthama fizike që funksionojnë nën frekuencat 3.5GHz dhe arrijnë frekuencat 4.4GHz me TurboBoost, është krijuar me teknologjinë 12nm për shpejtësi dhe efiçiencë si dhe mund të lidhet me pllakën amë nëpërmjet konektorit TR4.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Emri i kodit:
Zen
Frekuenca operuese [MHz]:
3500
Frekuenca Turbo [MHz]:
4400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Ka mbështetje për Chipset:
Intel X399
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
1 500
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
8192
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
32 768
Kodi i prodhuesit:
YD295XA8AFWOF
Lansuar:
17. 8. 2018
Numri i bërthamave të procesorit:
16+
Numri i lidhjeve (threads):
32
Numri i modelit:
Ryzen (Threadripper)
Pajisje speciale:
Overclocking automatik, procesim të shumëfishtë, Hyperthreading
Prizë:
TR4
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
180
Teknologjia (nm):
12
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Ryzen Threadripper 2950X edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE