Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Stamp 5 1400

Kodi i produktit:
209976
EAN:
7301433084272
Numri i lidhjeve (threads):
8
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Slot:
Socket AM4

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
146.50 
Ju kurseni : 7.00   (5%)
139.50 € * Përfshirë TVSH-në
5% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 11.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Entuziastë për një eksperiencë të re?!

AMD ka zhvilluar një varg procesorësh AMD Stamp me një super performancë përmes arkitekturës "Zen". Ky procesor përmban 4 bërthama (dhe 8 threads), me frekuencë prej 3.2GHz (3.4GHz në Turbo Boost), TDP maksimale 65W dhe memorie të përkohshme(cache) prej 8 MB (L3). Procesori përdorë teknologjinë Extended Frequency Range për të rritur frekuencën dhe në mënyrë automatike fillon ftohjen e kompjuterit duke e mbajtur atë nën kontroll me anë të teknologjisë Pure Power.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
7301433084272
Emri i kodit:
Zen
Frekuenca operuese [MHz]:
3 200
Frekuenca Turbo [MHz]:
3 400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Ka mbështetje për Chipset:
AMD A320, AMD B350, AMD X370, AMD X470
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
384
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
2 048
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
8 192
Kodi i prodhuesit:
YD1400BBAEBOX
Me paketim:
Numri i bërthamave:
4
Numri i lidhjeve (threads):
8
Numri i modelit:
Ryzen 5 (Summit Ridge)
Pajisje speciale:
Procesim automatik dhe i shumëfishtë, HyperThreading
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Slot:
Socket AM4
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Stamp 5 1400 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE