Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Ryzen 5 1600

Kodi i produktit:
209974
EAN:
730143309752
Numri i lidhjeve (threads):
12
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Slot:
Socket AM4

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
116.50 
Ju kurseni : 17.00   (15%)
99.50 € * Përfshirë TVSH-në
15% Zbritje
Vetëm 5
Disponueshmëria:
5 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 8.29 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Bëhuni gati të përjetoni eksperiencë të re. Procesori Ryzen 5 1600 nga AMD, me arkitekturë “Zen” vjen me 6 bërthama e dedikuar për hapësirën AM4 që ofron performancë të jashtëzakonshme në kalkulim maksimal grafik për kompjuterat tuaj gaming.

SenseMI: Teknologjia që mendon!

AMD, së bashku me procesorët, sjell teknologjinë e avancuar SenseMI. Ky set i sofistikuar mban teknika të adaptimit dhe mësimit që i bënë procesorët më efikasët në treg. Teknologjia Pure Power iu mban nën kontroll temperaturën, konsumimin e energjisë elektrike dhe përdorimin e procesorit.

Super performancë dhe pershtatje maksimale

Platforma Precision Boost iu mundëson të përshtatni me shpejtësi frekuencat e njësisë kompjuterike (CPU) në mënyrë që të shihni performancë maksimale të procesimit për softueret më të avancuara.

Sorry, the description of the image is missing.

Hartë parashikuese

Inteligjenca artificiale Neural Net Prediction që është ndërtuar mbi procesor ndërton një model vendimesh virtuale dhe parashikon vendimet në të ardhmën, në bazë të platformës Smart Prefetch, në mënyrë që procesori të tij si të shfrytëzoj të gjitha pjesët e veta.

Sorry, the description of the image is missing.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
730143309752
Emri i kodit:
Zen
Frekuenca operuese [MHz]:
3 200
Frekuenca Turbo [MHz]:
3 600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Ka mbështetje për Chipset:
AMD A320, AMD B350, AMD B450, AMD X370
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
576
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
3 072
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
16 384
Kodi i prodhuesit:
YD1600BBAEBOX
Me paketim:
Numri i bërthamave:
6
Numri i lidhjeve (threads):
12
Numri i modelit:
Ryzen 5 (Summit Ridge)
Pajisje speciale:
Procesim automatik dhe i shumëfishtë, HyperThreading
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Slot:
Socket AM4
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Ryzen 5 1600 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE