Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Trinity A4-5300 3,4Ghz

Kodi i produktit:
116002
DirectX:
DirectX 11
Numri i lidhjeve (threads):
2
Teknologjia (nm):
32
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Slot:
Socket FM2

Si të porosisim në Gjirafa50?

35.50 
Ju kurseni : 1.00   (3%)
34.50 € * Përfshirë TVSH-në
3% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 2.88 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Gjenerata e re e APU që ka dalur në treg është shumë interesante në raportin çmim dhe performancë. Kombinimi i procesorit dhe kartës grafike në një bashkësi efikase dhe kompakte, mundëson jo vetëm shpejtësi shumë të mirë kompjuterike, por gjithashtu edhe kartë grafike të integruar, që përdorët jo vetëm për punë por edhe për aplikacione të lojërave. Secili element ka L2 kesh memorie, që është e ndarë në secilën bërthamë. Procesori punon me 3.4 GHz, ndërsa frekuenca turbo punon me 3.6 GHz. Bërthamat e procesorit kryejnë 64K instruksione.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 11
EAN:
7301433019618
Emri i kodit:
Trinity
Frekuenca operuese [MHz]:
3 400
Frekuenca Turbo [MHz]:
3 700
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
96
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1 024
Kodi i prodhuesit:
AD5300OKHJBOX
Lansuar:
5 Tetor 2012
Numri i bërthamave:
2
Numri i lidhjeve (threads):
2
Numri i modelit:
A4-Series
Pajisje speciale:
Procesim automatik, GPU i integruar
Procesor grafik:
AMD Radeon HD 7480D
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Slot:
Socket FM2
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
32
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Trinity A4-5300 3 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE