Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Vishera FX-6350 3,9Ghz

Kodi i produktit:
126669
EAN:
7301433025794
Numri i bërthamave:
6
Teknologjia (nm):
32
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
125
Slot:
Socket AM3+

Si të porosisim në Gjirafa50?

117.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 9.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

AMD Vishera FX-6350 gjenerata e re e procesorëve Volan. AMD FX-6350 është me teknologji të avancuar, që është e dizajnuar për kompjuterët desktop. Procesori është prodhuar me 28 nm, që harxhon më pak energji dhe ka performancë të lartë. Procesori punon me frekuencë 3.6 GHz, ndërsa me frekuencë turbo prej 4.2 GHz. Bërthamat kanë nga 3 x 2 MB L2 kesh memorie dhe 8MB të L3 kesh memories.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
7301433025794
Emri i kodit:
Vishera
Frekuenca operuese [MHz]:
3 900
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 200
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Ka mbështetje për Chipset:
AMD 760G, AMD 970, AMD 990FX
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
288
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
6 144
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
8 192
Kodi i prodhuesit:
FD6350FRHKBOX
Lansuar:
12 Prill 2013
Numri i bërthamave:
6
Numri i lidhjeve (threads):
6
Numri i modelit:
FX
Pajisje speciale:
Procesim automatik dhe i shumëfishtë
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Slot:
Socket AM3+
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
125
Teknologjia (nm):
32
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Vishera FX-6350 3 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE