Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Vishera FX-8350 4GHz

Kodi i produktit:
116666
EAN:
7301433025176
Numri i bërthamave:
8
Teknologjia (nm):
32
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
125
Slot:
Socket AM3+

Si të porosisim në Gjirafa50?

103.50 
Ju kurseni : 24.00   (23%)
79.50 € * Përfshirë TVSH-në
23% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 6.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

AMD Vishera FX-8350 gjenerata e re e procesorëve Volan. AMD FX-8350 është me teknologji të avancuar, që është e dizajnuar për kompjuterët desktop. Procesori është prodhuar me 32 nm, që harxhon më pak energji dhe ka performancë të lartë. Procesori punon me frekuencë 4 GHz, ndërsa me frekuencë turbo prej 4.2 GHz. Bërthamat kanë nga 8MB L2 kesh memorie dhe 8MB të L3 kesh memories .

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
7301433025176
Emri i kodit:
Vishera
Frekuenca operuese [MHz]:
4 000
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 200
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar :
Ka mbështetje për Chipset:
AMD 760G, AMD 970, AMD 990FX
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
384
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
8 192
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
8 192
Kodi i prodhuesit:
FD8350FRHKBOX
Lansuar:
23 Tetor 2012
Numri i bërthamave:
8
Numri i lidhjeve (threads):
8
Numri i modelit:
FX
Pajisje speciale:
Procesim automatik dhe i shumëfishtë
Procesor grafik:
Jo
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
Slot:
Socket AM3+
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
125
Teknologjia (nm):
32
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Vishera FX-8350 4GHz edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE